خبر فوری

عالیپور شهردار اهواز گفت؛ شهردارشب کار خود را آغاز کرد

سرپرست شهرداری اهواز ضمن اعلام خبر انتصاب شهرداران شب، گفت: مهم ترین وظیفه شهردار شب، پیگیری امور در حوزه خدمات و جلوگیری از تخلفات شبانه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اهواز، علیرضا عالی پور در خصوص راه اندازی طرح شهردار شب عنوان کرد: بخش عمده فعالیت های شهرداری در شب انجام می شود؛ رُفت و روب و زباله گیری، آبیاری فضای سبز، لکه گیری های آسفالت، بخشی از پروژه های عمرانی بخاطر گرمای هوا و بسیاری از امور دیگر در شب انجام می شود.

وی اضافه کرد: همچنین عمده تخلفات نیز در شب انجام می شود که از این تخلفات می توان به تصرف زمین ها، ساخت و سازهای غیرمجاز، شکافت های غیرمجاز آسفالت، تخلیه غیرمجاز نخاله ها و سایر تخلفات دیگر اشاره کرد.

عالی پور همچنین به فعالیت برخی اکیپ ها به صورت شبانه روزی مثل ایستگاه های آتش نشانی و سازمان آرامستان ها اشاره کرد و گفت: پرسنل در ایستگاه های آتش نشانی به صورت شبانه روزی در حال خدمات رسانی در قالب عملیات های اطفا حریق، امداد و نجات و در سازمان آرامستان ها به صورت ارائه خدمات حمل و نقل متوفیان هستند که این عملیات ها محدود به روز نشده و در شب نیز جریان دارد.

سرپرست شهرداری اهواز تصریح کرد: با وجود این تفاسیر می توان گفت که بخش زیادی از فعالیت شهر و شهرداری در شب جریان داشته و در این مدت ساختار اداری برای شهردار شب وجود نداشت.

وی افزود: کاری که در طرح شهردار شب انجام شد این بود که حدود سی نفر از معاونین شهردار، شهرداران مناطق و مدیران عامل سازمان ها به عنوان شهردار شب در طول هر ماه مشخص شده و وظایف شهردار شب به آن ها محول شد تا هر شب، یک شهردار شب داشته باشیم.

عالی پور به فعالیت شهردار شب از حدود ۱۰ شب تا ۷صبح اشاره کرد و گفت: وظیفه مدیریت مجموعه خدماتی، هماهنگی ها، بازدید ها و سرکشی ها، صدور دستور کار در صورت نیاز، گزارش مشکلات هر شب و ارسال برای رده های اقدام کننده در روز از وظایف شهردار شب است.

سرپرست شهرداری اهواز ادامه داد: مهم ترین اقدامات شهردار شب کنترل و نظارت بر عملیات رُفت و روب و حمل و دفع زباله، کنترل آبیاری فضای سبز، بازدید از محل دفن پسماند صفیره، بازدید از ایستگاه های عملیاتی مثل آتش نشانی، بازدید از تاسیسات و ماشین آلات فعال شهرداری و به طور کلی حضور مستمر و پایش کننده بر روی شبکه مدیریت شهری به عنوان شهردار شب است.

وی بر موضوع حراست و نگهداشت شهر توسط شهردار شب اشاره کرد و گفت: مقابله با تخلفات، جلوگیری از آسیب ها یا بعضا سرقت ها و تخریب اموال ها و در صورت لزوم پیگیری شکایت و مکاتبات با قاضی کشیک شب از وظایف بازدارنده و حفاظتی شهردار شب است.

عالی پور نبود شهردار شب را یک خلا در سیستم مدیریت شهر در طول شب دانست و گفت: این خلا در طول شب می تواند آسیب های زیادی به شهر وارد کند که با انتصاب شهردار شب، جلوی بسیاری از این نارسایی ها گرفته می شود.

سرپرست شهرداری اهواز در پایان خاطرنشان کرد: به طور کلی وظیفه شهردار شب نظارت بر امور خدماتی شهر، نظارت بر عملکرد اکیپ ها و ایستگاه های فعال شبانه و جلوگیری از تخلفات شهری است.

درباره پایگاه خبری پی نوشت

فوق لیسانس مهندسی صنایع،عضو خانه مطبوعات ، خبرنگار رسانه ها،مدرس دانشگاه، فعال اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *