آخرین خبرها

رئیس انجمن زنان و زایمان ایران؛ ایران در کاهش مرگ و میر مادران جزو ۱۰ کشور اول دنیا است

پی نوشت به گزارش از تایماز نیوز/ سودابه کاظمی اسکی،  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیش از ۶ هزار متخصص زنان و زایمان و ۵ رشته فلوشیپ در این حوزه در کشور داریم.

وی خاطر نشان کرد:بعد از انقلاب رشته زنان و زایمان تک جنسیتی شد و بار این رشته را تنها زنان بر عهده گرفتند. کاظمی اسکی بیان کرد: متخصص زنان و زایمان مسئول همزمان جان دو انسان و در موارد چندقلویی بیش از دو نفر را بر عهده دارد و جزو معدود رشته‌هایی است که موارد اورژانسی زیادی دارد و زمان متخصص زنان و زایمان برای خودش نیست و هر لحظه باید آماده باشد تا در صورت وقوع حوادث اورژانسی وارد عمل شود.

رئیس انجمن زنان و زایمان ایران اظهار کرد: در موضوع جوانی جمعیت و فرزندآوری که یکی از چالش‌های کشور ما و مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز هست، متخصصین زنان و زایمان در این موضوع مسئولیت ویژه‌ای دارند و برای رفع این چالش تمام قد در خدمت سلامت زنان، مادران و فرزندان جامعه هستند و از تمام توان خود برای حل این مسئله استفاده می‌کنند.

سودابه کاظمی اسکی تصریح کرد: متخصصین زنان و زایمان به عنوان بخشی از جامعه علمی که بصورت مستقیم با ۵۰ درصد جامعه در ارتباط است باید در تصمیم‌گیری‌های کلان سیاست‌های جوانی جمعیت مشارکت داشته باشند.

او گفت: یکی از مواردی که باید مورد توجه مسئولین باشد مشارکت متخصصین زنان و زایمان در تصمیم سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌های کلان سیاست‌های جوانی جمعیت و فرزندآوری است.

کاظمی اسکی تصریح کرد: ایران در کاهش مرگ و میر مادران جزو ۱۰ کشور اول دنیا است و این اتفاق مبارک هم بخاطر تلاش متخصصین زنان و زایمان و سایر تلاشگران در حوزه‌های مختلف است.

رئیس انجمن زنان و زایمان ایران بیان کرد: با برگزاری برنامه‌ها و کارگاه‌های علمی در راستای کمک به اعتلای سلامت زنان و مادران جامعه و در کنار آن توجه به مقوله صنفی، در تلاشیم تا مشکلات موجود در این حوزه را حل نماییم.

درباره‌ی محمود اوژن

همچنین ببینید

دکتر مهرداد شریفی از تجهیز آزمایشگاه های تشخیص مالاریا، سالک و آزمایشگاه حشره شناسی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور با مبلغی بالغ بر ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد

دکتر مهرداد شریفی از تجهیز آزمایشگاه های تشخیص مالاریا، سالک و آزمایشگاه حشره شناسی معاونت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *