خبر فوری

پیام شهردار اهواز بمناسبت روز آتش نشانی/گرامی داشت یاد و نام نوجوان فداکار و اسطوره ی مردانگی، زنده یاد علی لندی؛

گرامی داشت یاد و نام نوجوان فداکار و اسطوره ی مردانگی، زنده یاد علی لندی؛
آتش نشانان، فرشته های نجاتی هستند که آتش خدمت بی منت در وجودشان، همیشه روشن است. آنان، جان در طبق اخلاص می گذارند تا ناجیان جان و مال همنوعان شان بر سر بزنگاه های حادثه و در دل زبانه های سرکش آتش باشند.

امسال و در آستانه روز آتش نشانی، آغاز ماه مهر با حماسه آفرینی دانش آموزی فداکار از دیار ایذه -دیار غیرت و سلحشوری- رنگ و بوی ایثار و شهادت به خود گرفت و چه خوب است که در روز آتش نشانی یادی کنیم از این نوجوان افتخارآفرین که نماد جوانمردی، مشعل دار آتش نشانی و فداکاری، اسطوره ی قهرمانی و مهربانی و افسانه ققنوس دوباره زیستن شد.

علی نوجوان ایذه ای، مهربان ترین آشنایی بود که جان و پیکر خود را به دل آتشی سپرد که زندگی و مرگِ بزرگ مادرانی، به دست های کوچک او، گره خورده بود.

او از درون گر گرفته بود و بلندتر از شعله های آتش، قدکشید تا راز فداکاری اش سینه به سینه، بچرخد و شهرها، محله ها، خیابان ها و خانه ها، سرود جوانمردی، مردانگی و مهربانی اش را سر دهند.

روز آتش نشانی، روز بزرگداشت مردان از جان گذشته و شجاعی از جنس این نوجوان شهید است که نمونه اش را در حوادث گوناگون مانند فداکاری بزرگمردان شهید حادثه پلاسکو پیش تر دیده بودیم.

در برابر فداکاری و از جان گذشتگی همه آتش نشانان عزیز خوزستان و اهوازِ قهرمان سر تعظیم فرود آورده و آرزوی سلامتی و موفقیت شان را از درگاه خداوند منان مسالت می نمایم.

درباره پایگاه خبری پی نوشت

فوق لیسانس مهندسی صنایع،عضو خانه مطبوعات ، خبرنگار رسانه ها،مدرس دانشگاه، فعال اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *