خبر فوری

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز در برنامه زنده تلویریونی مطرح کرد؛ شورا و شهرداری قصد تعلیق هیچ نیرویی را ندارد

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: شهرداری و شورا تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگر و نیروهای شرکتی را به چشم یک فرصت دیده و طبق قانون انجام می دهد و در خصوص مسائل پیش آمده در حوزه منابع انسانی نگاهی چاره اندیشانه دارد که باید بدون داشتن هیچ نگرانی، با برنامه ریزی و تعامل، برای حل آن چاره اندیشی و اقدام کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اهواز، سیاوش محمودی با حضور در برنامه زنده تلویزیونی شبکه استانی صدا و سیمای خوزستان در تشریح اولویت های شهر اظهار کرد: در کوتاه مدت باید در حوزه هایی مثل فضای سبز، وضعیت نظافت کلی شهر، آسفالت و وضعیت تفرجگاه های شهر تحول ایجاد شود تا بتوان فضای زندگی منظم و پرنشاطی برای مردم به ارمغان آورد.

وی با اشاره به اهمیت حوزه فرهنگی افزود: از دیدگاهی متمایز می توان اهمیت مسائل فرهنگی را در شهر اهم بر مسائل عمرانی و خدماتی دانست و تلاش برای تقویت این حوزه را موثر در مسائل مهمی مثل تقویت حس تعلق مردم به شهر خواند.

رئیس شورای شهر اهواز عنوان کرد: در حال حاضر برای وضعیت موجود توسط شورای ششم هم برنامه کوتاه مدت و هم برنامه بلند مدت طراحی و تبیین شده است.

وی به چالش منابع انسانی در حوزه شهرداری اشاره کرد و افزود: نگاه شورا و شهرداری در خصوص مسائل پیش آمده در حوزه منابع انسانی نگاهی چاره اندیشانه است و به هیچ وجه نیتی مبنی بر پایمال کردن حقوق یا تعلیق نیرو وجود ندارد، اما این مسائل برای شهرداری و شورا مشکلاتی پیش آورده که باید برای حل آن بدون داشتن هیچ نگرانی، با چاره اندیشی، برنامه ریزی، صبر و اقدام به نتیجه رسید.

محمودی در خصوص بودجه شهرداری اهواز در سال گذشته تصریح کرد: سال ۹۲ بودجه شهرداری اهواز ۲هزار و ۵۵۰ میلیارد بوده که از آن میزان، ۱۶۰۰ میلیارد تومان محقق شده است و از مقدار محقق شده نیز ۱۳۰۰ میلیارد تومان حقوق پرداخت شد.

وی اضافه کرد: در شش ماهه اول سال نیز با تحقق ۹۳۰ میلیارد تومان از ۳۵۰۰ میلیارد تومان بودجه سال جاری و اختصاص ۹۱۳ میلیارد آن به حقوق و دستمزد چیزی نزدیک به یک درصد بودجه به مسائل عمرانی تعلق گرفت.

رئیس شورای شهر اهواز به همراهی و همدلی اعضای شورا اشاره کرد و گفت: پیشرفت و توسعه شهر فقط بر عهده شهرداری و شورای شهر نیست و راز موفقیت شهرهای مترقی که همیشه مثال آن ها را میزنیم، اتحاد و همدلی تمام دستگاه‌ها با یکدیگر در آن شهر ها است.

محمودی اظهار داشت: به مردم این نوید را می دهیم که فضای متحدی در حال شکل گیری در کل کشور است و امیدواریم در این فضا به مطالبه مردم پاسخگو باشیم و رشد شهر را با هم رقم بزنیم.

درباره پایگاه خبری پی نوشت

فوق لیسانس مهندسی صنایع،عضو خانه مطبوعات ، خبرنگار رسانه ها،مدرس دانشگاه، فعال اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *