خبر فوری

همراهی دکتر خنیفر با وزیر صنعت و مقامات ایرانی مذاکره کننده در کشور سوریه / تلاش برای هموارسازیِ مسیرِ صادرات

دکتر خنیفر در دمشق به همراه وزیر صنعت با مسئولان وزارت نفت، بازرگانان و تجار کشور سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

مدیر عامل شرکت لوله سازی اهواز درباره‌ی سفرش به سوریه گفت: اینجانب عطف به مصوبه هیأت مدیره شرکت لوله سازی اهواز برای حضور در بازارهای جهانی به نمایندگی از شرکت لوله سازی اهواز و در معیت مقام محترم وزارت صمت (جناب آقای فاطمی امین)، تنی چند از روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی (جناب آقای دکتر پورابراهیمی، جناب آقای اکبری تالار پشتی)، مدیران عامل و نمایندگان شرکت‌های ایران خودرو، سایپا، ماشین سازی اراک، قرارگاه خاتم الانبیاء (ص)، آستان قدس رضوی، بنیاد مستضعفان و …به کشور سوریه برای برگزاری جلسه عزیمت کردم. این سفر با هدف شناسایی و پیداکردن بازارهای صادراتی جدید و همچنین جبران ظرفیت‌های خالی شرکت و بهره مندی از مزایای صادرات صورت پذیرفت.

Soriyaa

دکتر خنیفر در این باره توضیح داد: در روز اول سفر جلسه‌ای فیمابین هیأت ایرانی و وزارت نفت سوریه و معاونین ایشان تشکیل شد. در این جلسه طرف سوری ضمن اشاره به پروژه‌های نفت و گاز در دست اقدام کشور سوریه اعلام کردند برای پروژه‌های یاد شده نیاز بسیار فوری به تأمین لوله‌های فولادی خطوط انتقال و همچنین اجرای پروژه‌های نفت و گاز دارند.

 

 

وی افزود: طرح گازسوز کردن خودروهای سواری و نیاز به تجهیزات CNG از دیگر موارد مورد اشاره از سوی مقامات وزارت نفت کشور سوریه می باشد که با توجه به وجود خط CNG بلا استفاده در کارخانه لوله سازی اهواز از سنوات گذشته، پیشنهاد سرمایه گذاری مشترک این خط و امکان تولید کپسول‌های CNG مورد استفاده در خودروهای کشور سوریه مورد بحث قرار گرفت.

 

مدیر عامل شرکت لوله سازی اهواز یاداور شد: در ادامه نشستی با بازرگانان و بخش خصوصی فعال در زمینه نفت و گاز کشور سوریه برگزار شد و ضمن تشریح توانمندی‌ها و ظرفیت‌های شرکت لوله سازی اهواز مراتب آمادگی کارخانجات لوله سازی اهواز برای تولید و تحویل لوله‌های مورد نیاز صنایع نفت و گاز کشور یادشده اعلام شد. یکی از شرکت‌های بازرگانی حاضر در نشست یاد شده آمادگی خود را جهت بازاریابی محصولات لوله سازی اهواز اعلام کرد که مقرر شد در دفتر آن شرکت در تهران مذاکرات نهایی انجام گیرد.

 

 

وی افزود: نشست فرصت‌های سرمایه گذاری در سوریه با حضور وزیر اقتصاد، وزیر صنعت، تجار و بازرگانان بخش خصوصی و دولتی کشور سوریه و ایران از دیگر جلسات برگزار شده طی این سفر بود. در نشست یاد شده، ظرفیت ما و زمینه‌های همکاری و فعالیت دو کشور دوست و همسایه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

 

دکتر خنیفر همچنین درباره‌ی سفرش به کشور سوریه همراه با مقامات ایرانی افزود: طی جلسه‌ی مشترک فیمابین هیأت ایرانی و مقام محترم وزارت نفت کشور سوریه و معاونین ایشان تفاهم نامه‌ای تهیه و تنظیم شد کـه مقـرر شد به امضای وزرات صمت کشور ایران و وزیر نفت کشور سوریه برسد.

درباره پایگاه خبری پی نوشت

فوق لیسانس مهندسی صنایع،عضو خانه مطبوعات ، خبرنگار رسانه ها،مدرس دانشگاه، فعال اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *