خبر فوری

نکونام به حرف آمد/افشاگری درباره پیشنهادهای بالای ده میلیاردی

سرمربی فولاد گفت: مجموعه فولاد نباید اجازه دهد بازیکنانی که با سرمایه‌گذاری مادی و معنوی این مجموعه به فوتبال ایران معرفی شده‌اند به سادگی از این تیم جدا شوند.

 

به گزارش حبیب خبر، جواد نکونام در تازه‌ترین گفت‌وگوی خود درباره وضعیت اش در فصل آینده، شرایط فولاد و جدا شدن چندین ستاره این تیم صحبت کرد:

 

اعتبار فولاد

ابتدا از هواداران فولاد تشکر می‌کنم، به خاطر مهر و محبتی که داشتند. ما در فولاد مثل سرباز بودیم و از روز اول گفتم باید به خاطر این مردم نهایت تلاش خود را کنیم. خوشحالم در سال اول موفق شدیم کسب سهمیه کنیم و در سال دوم هم به قهرمانی جام حذفی رسیدیم.

پشت این ویترین زیبا، تلاش‌های زیادی نهفته بود. اینجا باید یک بار دیگر از تک تک بازیکنانم تشکر کنم. همینطور از مسئولان باشگاه و اعضای کادر فنی. بدون کار تیمی ممکن نبود ما به موفقیت برسیم.

حالا فولاد دوباره اعتبار و قدرت بالایی به دست آورده و امیدوارم قدر این سرمایه دانسته شود.

 

بعضی از اصلی‌ترین مهره‌های خود را به راحتی از دست دادیم

به نظر من فولاد و به طور کلی خوزستان سرمایه‌های مهمی به ویژه در فوتبال هستند. خوشحالم که امروز اکثر باشگاههای مطرح لیگ برتر به دنبال جذب بازیکنان فولاد هستند؛ بازیکنانی که در دو سال گذشته با کمترین قرارداد در فولاد بازی کردند.

این نشان دهنده اعتبار تیم ماست. فولادی درست کردیم که ستاره نداشت، بلکه یک تیم بود. تک تک بازیکنان در این مجموعه تیمی فوق‌العاده کار کردند. همین حالا می‌تواند چند ملی پوش داشته باشد. چندین سال بود که فولاد در تیم ملی بازیکن نداشت.

از همان شروع کارم در فولاد گفتم چرا نباید این باشگاه ملی پوش داشته باشد و امروز خوشحالم بعد از دو سال کار، به بیشتر اهدافی که داشتیم رسیدیم.

فولاد باید همین مسیر درست را پیش برود. برای اینکار باید برنامه ریزی درست داشته باشیم. باید هزینه شود. اگر فولاد می خواهد بین مدعیان باشد، نباید از قافله عقب بیفتد.

 

مراقب باشید

ما در دو سال گذشته با کمبودهای زیادی روبرو بودیم. با بازیکنانی کار را جلو بردیم که خوشحالم حالا در لیست خرید مربیان زیادی هستند. ولی نباید این را فراموش کرد که بازیکنان فولاد سرمایه‌های این باشگاه هستند.

متاسفانه بعضا اقدامات خوبی صورت نگرفت. بعضی از بازیکنان اصلی را به راحتی از دست داده‌ایم. این اتفاق خوبی نیست.

مسئولان فولاد باید مراقب باشند تا سرمایه‌های مان از دست نروند. این بازیکنان نتیجه سرمایه‌گذاری مجموعه بزرگ فولاد است و باید از این سرمایه‌ها بهتر مراقبت می‌شد. ما سال گذشته با تلاش و کوشش زیاد، اختلاف خود را با بعضی تیم های ثروتمند کمتر کردیم. با تیمهایی رقابت سایه به سایه داشتیم که هیچ محدودیتی نداشتند.

به جرات می گویم کادر فنی، مسئولان باشگاه و بازیکنان جان خود را گذاشتند تا در شرایط خاص اهواز تیم از رقبای متمول خوب عقب نیفتد. متاسفانه امسال هم شرایط پیچیده شده و امیدوارم حداقل بازیکنانی که تا الان جدا نشده‌اند حفظ شوند. همین حالا چند بازیکن دیگر پیشنهاداهای خوبی دریافت کرده اند.

رقم های پیشنهادی هم بالاست. مردم اهواز به فولاد امید دارند و انتظارشان بعد از موفقیت‌های دو سال اخیر و دو صعود پیاپی به آسیا بالا رفته است.

تیم امسال در لیگ قهرمانان هم حضور خواهد داشت. فولاد با حفظ سرمایه های خود، نیاز دارد بازیکنان جدیدی هم جذب کند که خواسته‌های طرفداران را برآورده کنند.

 

پیشنهادهای ۱۰ تا ۱۵ میلیاردی

بعد از فصل سخت و طاقت فرسایی که داشتم، چند روز به تعطیلات رفتم ولی پیگیر وضعیت تیم بودم. با مسئولان تیم هم در ارتباط داشتم. با آقای گرشاسبی مدیرعامل جدید باشگاه هم جلسه‌ای برگزار کردیم.

حرف‌هایمان را زدیم. فکر می‌کنم در یکی دو روز آینده تکلیف برای آینده مشخص شود. به آقای گرشاسبی هم گفتم اگر می‌خواهیم از رقبا عقب نیفتیم، باید هم پای دیگر باشگاه ها پیش برویم.

نباید فرصت را از دست داد. ما در همین دو سه روز بازیکنانی از دست دادیم که حالا باید برای جایگزین کردن آنها ۲۰، ۳۰ میلیارد تومان هزینه کنیم، تازه اگر در این بازار بازیکنی گیر بیاید که خوب باشد و خواسته‌های فولاد را برآورده کند.

همین حالا هم پیشنهادات زیادی به دیگر بازیکنان ما شده. رقم هایی گفته اند که کار را سخت می کند. از ۱۰ میلیارد تا ۱۵ میلیارد تومان. چه کادر فنی ما باشد چه نباشد، باشگاه نباید اجازه جدایی بازیکنان را بدهند. همانطور که گفتم اینها سرمایه‌های فولاد هستند.

برای آنها زمان و هزینه صرف شده تا نام‌شان مطرح شود. بازیکنانی داریم که شاید تا سال گذشته کمتر کسی آنها را می شناخت ولی با عملکرد خوبی که در مجموعه تیمی داشتند حالا باشگاههای مطرح به دنبال‌شان هستند.

درباره پایگاه خبری پی نوشت

فوق لیسانس مهندسی صنایع،عضو خانه مطبوعات ، خبرنگار رسانه ها،مدرس دانشگاه، فعال اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *