خبر فوری

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد خوزستان از ادامه‌دار بودن محدودیت‌های برقی این شرکت به منظور جلوگیری از خاموشی‌های شهری خبر داد.

محمود لندی معاون بهره‌برداری شرکت فولاد خوزستان در گفتگو با خبرنگار روابط‌عمومی با اعلام این خبر افزود: شرکت فولاد خوزستان از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری و به منظور جلوگیری از خاموشی‌های شهری، همکاری نزدیکی با شرکت برق منطقه‌ای استان داشته است، به طوری که در ساعات اوج مصرف دیماند مصرفی شرکت فولاد خوزستان کاهش بیشتری داشته باشد، در بعضی روزها علاوه بر توقف کوره‌ها، بخشی از تولید آهن‌سازی شامل گندله‌سازی و احیاء را متوقف کردیم. با این کار علاوه بر کمک به پایداری شبکه برق کشور از خاموشی‌های گسترده شهری هم جلوگیری شد.
لندی در ادامه گفت: همکاری شرکت فولاد خوزستان با برق منطقه‌ای استان در تابستان به سال‌های قبل برمی‌گردد. امسال گرمای شدید هوا از یک سو و کاهش تولید برق از سوی دیگر باعث شد، محدودیت‌های برق زودتر از شروع فصل تابستان‌ و با مقدار بیشتری اعمال شود. محدودیت‌های برق امسال در اواسط تیرماه به اوج خود رسید و باعث شد چند روز کوره‌های تولید شمش فولاد را از مدار خارج کنیم.
معاون بهره‌برداری فولاد خوزستان اولویت مجموعه را پایداری شبکه و جلوگیری از خاموشی‌های شهری دانست و افزود: رسالت مجموعه فولاد خوزستان تولید پایدار و خدمت‌رسانی به جامعه است. هر کجا احساس کنیم،‌ می‌توانیم قدمی در مسیر ایجاد رفاه و آسایش جامعه برداریم دریغ نخواهیم کرد. با آنکه محدودیت‌های برق باعث شده، بخشی از تولید برنامه‌ریزی شده را از دست دهیم، اما همواره در کنار مردم خواهیم ایستاد.
وی از انجام موفقیت‌آمیز توقفات مشترک خبر داد و افزود: محدودیت‌های برقی شرکت فولاد خوزستان همچنان ادامه‌ داشته و از اردیبهشت ماه تا به امروز به صورت پیوسته و مقدار متفاوت اعمال شده است. سعی کردیم با بهره‌گیری از محدودیت‌های اعمال شده، تعمیرات و طرح‌هایی که نیاز به توقف بخشی یا همه‌ی فولادسازی را دارد با هماهنگی واحدهای مختلف انجام دهیم.

لندی در پایان سخنان خود اظهار داشت: متولی اعمال محدودیت‌های برق کشور دیسپاچینگ ملی است، انتظاری که از این نهاد داریم، این است که محدودیت‌های برقی صنایع را به صورت عادلانه و با نگاه ملی اعمال کند.

درباره پایگاه خبری پی نوشت

فوق لیسانس مهندسی صنایع،عضو خانه مطبوعات ، خبرنگار رسانه ها،مدرس دانشگاه، فعال اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *