خبر فوری

فاجعه‌ برای پیست تارتان ورزشگاه تختی اهواز

پایگاه خبری پی نوشت به نقل از خوزستان اسپورت : پس از برگزاری یکسری مراسم مناسبتی غیرورزشی در زمین چمن شماره یک ورزشگاه تختی اهواز، پیست دو و میدانی این ورزشگاه به شدت آسیب دید.

به گزارش خوزستان اسپورت و به نقل از ایسنا، پیست دوومیدانی ورزشگاه پیر تختی اهواز که تنها داشته و پیست استاندارد دو و میدانی‌کاران خوزستانی محسوب می‌شود، اخیرا به واسطه برگزاری یکسری مراسم غیرورزشی در این ورزشگاه، به شدت آسیب دیده و از شکل و شمایل یک پیست خارج شده است.

با تخریب تنها داشته دو و میدانی‌کاران خوزستانی، برخی از ورزشکاران این رشته با انتشار تصاویری از وضعیت نامناسب پیست، اعتراض خود را به مسئولان اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان نشان دادند. حتی در تصاویر و فیلم‌های منتشر شده، دیده می‌شود که خودروهایی که برای خالی کردن صندلی‌های مراسم وارد ورزشگاه شده‌اند، روی پیست و زمین چمن ورزشگاه تختی قرار دارند، در حالی که استاندارد مقاومت پیست در برابر اجسام، ۳۰۰ کیلوگرم است و تردد این خودروهای سنگین روی پیست، یک فاجعه است که نابودی پیست را در بر داشته است.

این اتفاق در حالی برای پیست دو و میدانی خوزستان رخ داده است که ایجاد یک زیرساخت مناسب در ورزش به ویژه دو و میدانی زمان‌بر و همراه با مشکلات خاص خود است و علاقه‌مندان به ورزش شاید باید سال‌ها چشم انتظار بازسازی یک زیرساخت یا احداث آن باشند.

در پی این اتفاقات جامعه دوومیدانی خوزستان طی بیانیه‌ای از سازمان بازرسی و مسئولان درخواست داشته است که به این موضوع رسیدگی شود. البته با اعلام هیات دو و میدانی خوزستان، این هیات پیش از این نیز بارها مکاتباتی در راستای بازسازی و حفظ سلامت پیست دو و میدانی ورزشگاه تختی اهواز داشته است.

همچنین از آن جایی که دو و میدانی خوزستان از نظر سخت‌افزار در بین استان‌ها شرایط خوبی ندارد، انتظار می‌رود که مسئولان امر حداقل در حفظ و نگهداری از تنها پیست استاندارد استان، تلاش بیشتری داشته باشند زیرا همین مدتی پیش بود که رییس فدراسیون با حضور در اهواز عنوان کرد که انتظار داریم خوزستان در آینده پنج سهمیه المپیک داشته باشد که به نظر می‌رسد با این شرایط، این مهم حالا حالاها برای خوزستانی‌ها باید در حد حرف بماند.

مدتی پیش نیز پس از تجمع در پی سخنرانی یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری در ورزشگاه تختی اهواز، نگرانی‌هایی بابت آسیب به زمین چمن ایجاد شده بود که البته در آن مقطع زمانی مسئول نگهداری زمین‌های چمن‌ ورزشگاه تختی اهواز عنوان کرد “میزان آسیب به زمین چمن در حدی نیست که مانعی برای برگزاری ادامه مسابقات لیگ دسته یک کشور باشد یا در کیفیت بازی تیم‌ها در این زمین چمن تاثیر بگذارد.”

به هر حال انتظار جامعه ورزش این است که از زیرساخت‌های ورزشی استان به بهترین شکل ممکن نگهداری شود تا مبادا آسیب به این زیرساخت‌ها، باعث مصدومیت ورزشکاران و خانه‌نشین شدن آن‌ها شود.

درباره پایگاه خبری پی نوشت

فوق لیسانس مهندسی صنایع،عضو خانه مطبوعات ، خبرنگار رسانه ها،مدرس دانشگاه، فعال اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *