آخرین خبرها

شهردار اهواز در بیست و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر: مسئله دفع آبهای سطحی دغدغه تمام حاکمیت است

بیست و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی کلانشهر اهواز ظهر امروز با دستور کار ارائه گزارش عملکرد و اعلام برنامه‌های راهبردی خروج شهر اهواز از چالش‌های مربوط به مشکلات فاضلاب و ارائه گزارش عملکرد پیشرفت پروژه دفع آبهای سطحی با حضور شهردار اهواز، رییس و اعضای شورای شهر، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان در سالن جلسات شورای اسلامی کلانشهر اهواز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری اهواز در این جلسه ابتدا امینی شهردار اهواز با اشاره به بارندگی‌های سال ۹۸ و همچنین جاری شدن رواناب ها در معابر سطح شهر گفت: دفع آب های سطحی نه تنها دغدغه شهروندان اهوازی است بلکه دغدغه تمام حاکمیت است و ما با تدابیر اندیشیده شده در تلاشیم با تمام توان و اهتمام خود، کمترین آسیب را برای زندگی مردم داشته باشیم.

وی مشکلات دفع آبهای سطحی را ناشی از حجم بالای بارش در مقطع کوتاه زمانی عنوان کرد و افزود: شبکه فعلی آب و فاضلاب ظرفیت دفع فاضلاب ندارد و آب های سطحی فقط به مشکلات این شبکه اضافه می‌کند که همین موضوع حجم انبوهی از مشکلات را به وجود آورده است.

وی افزود: در طرح جامع برای استفاده بهینه از منابع، طرح ترکیبی آبفا و رواناب های سطحی پیش‌بینی شده که با هماهنگی بین شهرداری و آبفا و در ادامه این حرکت‌های جهادی، هر دو مورد را به سرانجام می ر سانیم.

شهردار اهواز با اشاره به مبلغ ۱۷۰۰ میلیارد تومان حجم قرارداد با قرارگاه خاتم الانبیا افزود: این قرارداد به عنوان یک خدمت حاکمیتی به مردم است و همانطور که درقانون آمده شهرداری ها بیش از ۳۰۰ وظیفه را بر عهده دارند که یکی از آن ۳۰۰ وظیفه دفع رواناب هاست.

اما از جهت عمق فاجعه، حاکمیت بسیج شده و اعتباراتی را اختصاص داده که هنوز هیچ مبلغی از هیچ نهاد ، دستگاه و وزارتخانه ای برای اولین خدمات دفع آبهای سطحی به شهرداری ها داده نشده است. حتی مصوباتی نیز صورت گرفته که هنوز به مرحله اجرا به شهرداری نرسیده و تنها کمک از جانب شورای شهر است که به صورت وام برای دفع آبهای سطحی به مبلغ ۲۰ میلیارد تومان برای نقاط بحرانی در دوفاز اول که شامل ۵۶ مورد و در فاز دوم که شامل ۸۰ مورد است داده شده تا لوله ها توسط شهرداری تامین و برای استقرار به آبفای استان تحویل داده شود.

در ادامه مجری طرح دفع آبهای سطحی طی گزارشی به تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای فعال سازی اقدامات انجام شده پرداخت.

کرمی نژاد مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان نیز تصریح کرد: از ابتدای مهرماه تا کنون تعداد جبهه های کاری برای حل مشکلات فاضلاب اهواز به ۱۲۴ جبهه کاری افزایش یافته که از این تعداد ۴۰ جبهه کاری مربوط به قرارگاه خاتم و ۸۴ جبهه کاری مربوط به پیمانکارهایی است که در نقاط ریزشی، توسعه‌ای و اصلاحی مشغول به کار هستند.

وی گفت تاکنون در ۱۲۴ خیابان شهر اهواز در حال انجام عملیات توسعه ای فاضلاب و حل مشکلات نقاط ریزشی فاضلاب هستیم و قراراست ۶۰ پروژه دیگر نیز ظرف مدت یک تا دو روز آینده امضا و آماده اجرا شود.

درباره‌ی محمود خواجوی

همچنین ببینید

برای کاهش ترافیک؛ باند جدید بلوار ساحلی غربی اهواز ایجاد می‌شود

برای کاهش ترافیک؛ باند جدید بلوار ساحلی غربی اهواز ایجاد می‌شود 🔸 معاون حمل و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *