خبر فوری

رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج به صورت همزمان با سراسر کشور

سرگرد یونس سلیمانی مسئول سازمان فضای مجازی بسیج استان خوزستان در گفتگو با پایگاه خبری پی نوشت اظهارکرد: رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج به صورت همزمان با سراسر کشور از روز ۱۲ آبان لغایت ۱۴ آبان با حضور تیم های شرکت کننده با ۳ موضوع پویانمایی ،دوم اپلیکیشن موبایل و بازی موبایل، رقابت را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه زمان ابلاغ رویداد تا برگزاری مراسم بسیار کوتاه بود، افزود: ابلاغ برگزاری رویداد سوم آبان ماه بود و با توجه به شرایط کرونایی، تمام توان و تلاش خود را به کار گرفتیم تا به بهترین شکل ممکن، نماد مطلوبی برای استان در جشنواره باشیم.

سلیمانی گفت: ۲۸ تیم از سراسر خوزستان در این رویداد ثبت نام کردند که با توجه به دستورالعمل ابلاغ شده ، ۱۲ تیم رای نهایی را کسب و در این رویداد که مرحله استانی و مقدماتی بود، شرکت کردند.

مسئول فضای مجازی خوزستان از برگزاری دوره اصلی که ۲۷ لغایت ۲۸ آبان ماه در تهران برگزار خواهد شد خبرداد و بیان کرد: در رقابت های این رویداد، نفرات اول و دوم هر تیم در استان تشویق شدند که به نفرات اول ۶ میلیون تومان و نفرات دوم چهار میلیون تومان تقدیم شد و تیم‌های اول به جشنواره ملی راه پیدا می‌کنند.

وی از اهداف برگزاری این رویداد را نگاه ویژه به فضای مجازی و توجه به عزت نفس فعالان فضای مجازی و رسانه دانست و افزود: سعی داشتیم با برگزاری چنین گردهمایی هایی که ان‌شاءالله ادامه خواهد داشت، سطح عزت نفس فعالان فضای مجازی را افزایش دهیم.

سلیمانی ادامه داد: معتقدیم همانطور که در استان خوزستان منابع طبیعی و ملی به وفور پیدا می‌شود، استعدادهای فنی و مهندسی هم قطعاً به وفور وجود دارد.بنابراین برگزاری چنین رویدادهایی به کشف استعداد‌ها ختم می شود که از اهداف ما در این رویداد بود.

مسئول سازمان فضای مجازی خوزستان اضافه کرد: تولید اپلیکیشن‌ها به ویژه بازی‌های موبایل یکی از چالش های بزرگ جامعه رسانه و فضای مجازی است زیرا ۹۰ درصد بازی‌های رایانه‌ای توسط کشورهای دیگر طراحی شده که با ارزش های نظام جمهوری اسلامی همخوانی ندارد و این مهم خانواده ها و بویژه قشر کودک و نوجوان را دچار سردرگمی و مشکلاتی ایجاد کرده است.
وی عنوان کرد: امیدوارم برگزاری چنین رویدادهایی مقدمه ای برای گامی بلند در عرصه تولید بازی ها و اپلیکیشن های بومی و ایرانی باشد.

سلیمانی گفت: استحضار دارید ما در فضای مجازی دچار محرومیت هایی هستیم که به شدت از فضای واقعی بیشتر است و متاسفانه محرومیت ها در فضای واقعی به چشم مسولین می اید درحالیکه مسئولین و لشکر گروه های جهادی هم باید در فضای مجازی راه اندازی شود و با ایده های کارشناسی شده محرومیت و عدم آگاهی که در جامعه وجود دارد را ریشه کن نمایند.
انتهای پیام/

درباره پایگاه خبری پی نوشت

فوق لیسانس مهندسی صنایع،عضو خانه مطبوعات ، خبرنگار رسانه ها،مدرس دانشگاه، فعال اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *