خبر فوری

دستگیری عامل توهین و اهانت به شهروند مسجدسلیمانی در فضای مجازی

پی نوشت  به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “حمیدرضا بهاروند” در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه خانمی به پلیس فتا مسجدسلیمان و ارائه شکایت مبنی بر توهین و اهانت علیه او در فضای مجازی (واتساپ)، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

او افزود: کارشناسان پلیس فتا با انجام اقدامات فنی و تخصصی یک متهم را در این ارتباط شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر و برای تحقیقات بیشتر به پلیس فتا انتقال داده شد.

فرمانده انتظامی شهرستان مسجدسلیمان گفت: متهم در مواجهه با مدارک و مستندات پلیس به ارتکاب بزه انتسابی اعتراف و انگیزه خود را سرگرمی و وقت گذرانی عنوان کرد.

سرهنگ بهاروند با اشاره به اینکه متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد، خاطرنشان کرد: گاها کاربران فضای مجازی به گمان اینکه هیچ‌گاه شناسایی نمی‌شوند اقدام به توهین، افترا و نشر اکاذیب برای افراد حقیقی و حقوقی می‌کنند که این تصور غلطی است و رعایت اخلاق یکی از ضروریات استفاده از فضای مجازی است که کاربران باید به آن پایبند باشند و در صورت عدم توجه به آن مرتکب جرم شده‎اند و با کاربر خاطی برابر قانون برخورد خواهد شد.

درباره اعتدالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *