خبر فوری

در یازدهمین دوره جشنواره مالک اشتر از فرمانده حوزه شهید بقایی فولاد خوزستان تقدیر شد

در یازدهمین دوره جشنواره مالک اشتر سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان، از فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید بقایی شرکت فولاد خوزستان تقدیر شد.
به گزارش خبرنگار روابط‌ عمومی، در یازدهمین دوره جشنواره مالک اشتر سپاه حضرت ولیعصر (عج) استان خوزستان که یکم آبانماه ۱۴۰۰ در سالن امام خامنه‌ای مجتمع فجر و با حضور  سردار شاهواپور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان، سردار بزم‌شاهی مسئول اشراف فرماندهی سپاه، سردار باقری جانشین سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان و جمعی از فرماندهان نواحی سپاه استان برگزار شد، از حمیدرضا توکلی‌زاده با جایگاه موفق‌ترین حوزه بسیج کارگری در سطح سپاه استان خوزستان تقدیر شد.
سردار شاهواپور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) در این مراسم، خوزستان را قلب تپنده اقتصاد کشور دانست و افزود: خوزستان به لحاظ موقعیت جغرافیایی و دار بودن منابع سرشار نفتی و معدنی، تغذیه‌کننده‌ی اقتصاد کشور است. از طرفی در طول هشت سال دفاع مقدس همواره مورد آماج حملات دشمن بعثی بوده و خسارت‌های بسیاری از جنگ به استان وارد شد. از سویی دیگر همجواری با خلیج‌فارس و حضور نیروهای بیگانه و فرامنطقه‌ای باعث شده، بیش از گذشته در معرض نگاه خصمانه استکبار باشد. با تمام این شرایط خوزستان همچنان سربلند است و به لطف امنیتی که جمهوری اسلامی ایران به وجود آورده است، هیچ نیروی بیگانه‌ای نتوانسته در منطقه جولان دهد.
فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) با بیان اینکه نیروهای مسلح همواره باید آمادگی خود را حفظ کنند، اظهار داشت: نیروهای مسلح حافظان امنیت مرزها و صلابت نظام هستند. نیروهای مسلح در همه حال برای دفاع و حفظ تمامیت ارضی کشور باید در آمادگی کامل باشند. دشمن هیچ‌گاه از تلاش برای هدف قرار دادن نظام مقدس جمهوری اسلامی دست نمی‌کشد، از همین رو سپاه پاسدران انقلاب اسلامی همیشه آماده‌ی رویارویی با دشمان است. فعالیت‌های سپاه به اقدامات نظامی محدود نیست. سپاه و بسیج خود را جزیی از مردم می‌داند. در حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و مانند این ها، سپاه و بسیج پیشگام کمک‌رسانی بوده و هست.
در ادامه سردار بزم‌شاهی مسئول اشراف فرماندهی، سپاه قوی را حاصل نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: اگر کشوری قوی می‌خواهیم باید سپاه قوی داشته باشیم. دشمنان قسم خورده‌ی نظام همواره در جهت تضعیف و ضربه زدن به نظام حرکت می‌کنند. سپاه در زمینه‌های مختلف فرهنگی، سایبری، جنگ نرم و سخت و هرکجا که دشمن قدم برداشته، علاوه بر خنثی‌سازی توطئه‌ها، ضربات جبران‌ناپذیری بر آنان وارد کرده است. قوی شدن، کلید واژه مهمی است. در سپاه باید فرماندهان، نیروها، رده‌ها و سازمان‌های قوی داشته باشیم. وقتی سپاه پاسداران قوی داشته باشیم، این پشتوانه مطمئنی برای مردم و کشور خواهد بود.
مسئول اشراف فرماندهی سپاه در ادامه گفت: جشنواره مالک اشتر یک رویداد سالیانه است که نیرو‌های مسلح در سطوح مختلف آن را برگزار می‌کنند و برگزیدگان نهایی آن نیز مورد تشویق فرمانده معظم کل قوا قرار می‌گیرند؛ به عبارت دیگر این رویداد، جشنواره‌ ای است که به‌ صورت سلسه‌ مراتبی تا سطح ستاد کل نیرو‌های مسلح برگزار می‌شود.
وی افزود: حوزه طرح‌ریزی و برنامه‌ریزی، سایبری، اجتماعی، اطلاعاتی، محرومیت‌زدایی، دانش و پژوهش، مهندسی و سرمایه انسانی، بعد از بررسی سالانه رده برتر، سپاه استانی برتر، معاونت ستادی برتر و نیروی برتر در مجموعه کل سپاه شناسایی و در سطح استان و کشور معرفی می‌شوند.
گزارش خبرنگار ما حاکی است، در پایان جشنواره و با حضور سردار شاهوارپور، سردار بزم‌شاهی و جمعی از فرماندهان سپاه استان خوزستان، ضمن تقدیر از نواحی برتر، از حمید توکلی‌زاده فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید بقایی فولاد خوزستان بر اساس ارزیابی صورت گرفته مبتنی بر فرآیند اشراف کلی سپاه حضرت ولیعصر (عج) در وضعیت عملکرد سال ۱۳۹۹، با جایگاه موفق‌ترین حوزه بسیج کارگری در سطح سپاه استان خوزستان با اهدای لوح تقدیر شد

درباره پایگاه خبری پی نوشت

فوق لیسانس مهندسی صنایع،عضو خانه مطبوعات ، خبرنگار رسانه ها،مدرس دانشگاه، فعال اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *