خبر فوری

ترانس شماره ۳ ایستگاه اصلی برق شرکت فولاد خوزستان تعویض شد

به گزارش پایگاه پی نوشت- به منظور پایداری شبکه برق فولاد خوزستان و با استفاده از محدودیت‌های برق، ترانس شماره ۳ ایستگاه اصلی برق تعویض شد.
محمد خضابی رئیس توزیع برق شرکت فولاد خوزستان با بیان این مطلب به خبرنگار روابط‌ عمومی، گفت: در ایستگاه اصلی برق، ۱۳ دستگاه ترانس قدرت (۲۳۰/۳۳KV ) وظیفه تامین برق شرکت فولاد خوزستان را بر عهده دارند. ترانس‌های شماره یک، دو و سه برق مجموعه آهن‌سازی را تامین می‌کنند‌‌ که در صورت هرگونه وقفه در تامین انرژی برق باعث صدمات جبران‌ناپذیری به تجهیزات می‌شود و علاوه بر توقف تولید بازگشت به شرایط عادی چند ساعت به طول می‌انجامد. سایر ترانس‌ها شش کوره‌ را تغذیه می‌کنند‌‌. با توجه به قدمت تجهیزات و مشکلات فنی و لزوم تثبیت پایداری شبکه‌ی برق، می‌بایست هرچه سریع‌تر نسبت به تعویض ترانس شماره ۳ اقدام می‌شد. انجام این فعالیت به توقف و محدودیت‌های طولانی مدت واحدهای مختلف تولید آهن سازی نیاز داشت و همین مسئله به دشواری‌های فعالیت می‌افزود.
وی در ادامه گفت: از طرفی ترانس جایگزین به دلیل ساختار جدید با تغییرات بسیاری همراه بود، به گونه‌ای که برای نصب و راه‌اندازی نیاز به تغییراتی در فونداسیون، شمش‌های متصل به ترانس، نصب تجهیزات جدید و انجام تست‌های تکمیلی بود. از سویی تغییراتی که در شبکه برق این ترانس صورت گرفت در میان پست‌های برق خوزستان بی‌نظیر بود. این مهم با همت مثال‌زدنی کارکنان واحد توزیع و تعمیرات برق و همکاری شرکت تنانیر(مجری تعمیرات پست برق فشار قوی) شکل اجرایی به خود گرفت.
رئیس توزیع برق فولاد خوزستان اجرای چنین طرح عظیم به دست متخصصان فولادی را نشان از خودباوری متخصصان داخلی دانست و افزود: این طرح بدون کمک گرفتن از مشاوران و با مطالعات دقیق همکاران تلاشگر فولاد، با استفاده از فرصت محدودیت‌های برق به سرانجام رسید. در واقع تهدید محدودیت برق در این واحد به فرصت تبدیل شد و با تعویض ترانس شماره ۳، سطح پایداری برق فولاد خوزستان شکل مطلوب‌تری به خود گرفت. قطعا اجرای این طرح در گرمای طاقت‌فرسا جز با همکاری صمیمانه‌ی واحدهای پروژه، برنامه‌ریزی، ماشین‌آلات و همکاران شرکت برق منطقه‌ای خوزستان  امکان‌پذیر نبود. امید که در آینده نزذیک با اجرای طرح‌های دیگر در جهت پایداری تولید، بتوانیم گام‌های موثری در رشد و تعالی مجموعه فولاد خوزستان برداریم.

62
62

درباره پایگاه خبری پی نوشت

فوق لیسانس مهندسی صنایع،عضو خانه مطبوعات ، خبرنگار رسانه ها،مدرس دانشگاه، فعال اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *