خبر فوری

به دنبال وقوع زلزله در بخش چلو شهرستان اندیکا؛ فولاد خوزستان به همراه بسیجیان حوزه شهید بقایی به یاری زلزله‌زدگان منطقه شتافتند

شرکت فولاد خوزستان با همکاری حوزه مقاومت بسیج شهید بقایی در پی وقوع زلزله ۱۲ مهرماه ۱۴۰۰ در بخش چلو از توابع شهرستان اندیکا و خسارت دیدن روستاهای مختلف، با حضور در منطقه نسبت به توزیع ارزاق و برپایی موکب دائمی اقدام کرد.
به گزارش خبرنگار روابط‌عمومی، روز ۲۰ مهرماه با حضور سردار غلامرضا سلیمانی فرمانده بسیج مستضعفین و سردار حسن شاهوار‌پور فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر (عج) در قرارگاه جهادی شهید حسین‌پور بخش زلزله‌زده‌ی چلو، جلسه ارزیابی برگزار شد.
سردار سلیمانی سپاه و بسیج را خط مقدم حضور در مناطق آسیب‌دیده دانست و افزود: من حامل سلام گرم مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و سردار سلامی فرمانده کل سپاه هستم. هر کجا سپاه و بسیج حاضر شد، به دنبال آن آبادانی و آرامش حاکم شد. در تجربه زلزله‌ی سی‌سخت و ورزقان بسیج پیش از همه در منطقه حاضر شد و نشان داد در یاری رساندن به آسیب‌دیدگان از هیچ خدمتی فروگذار نیست.
در ادامه سردار حسن شاهوارپور ضمن تشکر از حضور گروه‌های جهادی، هلال‌احمر، ستاد بحران و بسیج اظهار داشت: ایران در میان ده کشور حادثه‌خیز جهان قرار دارد، سیل و زلزله و دیگر بلایای طبیعی همیشه در کشور در حال وقوع هستند، سازمان‌ها و نهادهای مختلف باید علاوه بر مقابله با پیامدهای حوادث به یاری مردم حادثه‌دیده بیایند.
فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر (عج) در ادامه‌ گفت: مواجه با بحران در سه مرحله شکل می‌گیرد. مرحله‌ی اول حضور گروه‌های امدادی و هلال‌احمر در منطقه و رسیدگی اضطراری به مردم آسیب‌دیده است. مرحله دوم اسکان موقت و تامین مایحتاج روزانه‌ نظیر: چادر، پتو و موکت به صورت یکپارچه است. مرحله سوم عادی‌سازی شرایط و ساخت ساز و مقاوم‌سازی مسکن مناطق آسیب‌ دیده است.
پیش از سخنان سردار شاهوارپور، حمید توکلی زاده فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید بقایی فولاد خوزستان از پخت روزانه ۲۵۰۰ پرس غذای گرم در میان زلزله‌زدگان گفت و افزود: با مساعت مدیرعامل و هیات مدیره فولاد خوزستان و به منظور یاری رساندن به مردم‌ منطقه، نسبت به برپایی موکب شهدای فولاد از سوی ستاد عتبات عالیات و حضور بسیجیان حوزه مقاومت بسیج شهید بقایی در منطقه چلو اقدام شد و روزانه ۲۵۰۰ پرس غذای گرم در میان زلزله‌دگان توزیع می‌شود. علاوه بر این در قالب کمک‌های مومنانه ارزاق عمومی در روستاهای آسیب‌ دیده توزیع شد. بسیجیان حوزه شهید بقایی فولاد خوزستان تا پایان بحران به صورت مستمر در منطقه باقی می‌مانند.
در ادامه نماینده هلال‌احمر از آسیب صد‌در‌صدی ۳۰ روستا گفت و ادامه داد: ۱۳۰ روستا آسیب جدی دیدند و ۶۳۵ خانه تخریب صد‌درصد شدند. در کنار نیروهای بسیج در ساعات اولیه نسبت به آوار برداری و التیام بخشیدن آلام ساکنین اقدام شد.هلال‌احمر تا عادی شدن شرایط در منطقه می‌ماند.

65

۲۲ مهر ۱۴۰۰ ۰

درباره پایگاه خبری پی نوشت

فوق لیسانس مهندسی صنایع،عضو خانه مطبوعات ، خبرنگار رسانه ها،مدرس دانشگاه، فعال اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *