خبر فوری

شهرداراهواز خبر داد: تقاطع غیر همسطح میدان دانشگاه اهواز به روی شهروندان اهوازی باز شد

رضا امینی شهردار اهواز با اشاره به اینکه تقاطع غیر همسطح میدان دانشگاه اهواز( شهید قربانی) به بهره برداری رسیده است گفت: مجموعه عمرانی این شهرداری همه تلاش خود را بکار گرفت تا همزمان با آغاز ایام نوروز، این پروژه تکمیل و به روی شهروندان باز شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اهواز، امینی در این خصوص اظهارداشت: با بهره برداری از این پروژه، محدوده زیر پل‌ها به عنوان پارکینگ استفاده می‌شود و کارهای زیباسازی از جمله نصب آب‌نما و نمادهای شهری آن در مراحل پایانی قرار دارد.

وی اعتبار هزینه شده برای اتمام تقاطع غیر همسطح شهید قربانی را چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: بکارگیری قرارگاه خاتم الانبیا (ص) به عنوان پیمانکار در کیفیت مطلوب این پروژه مشهود است.

شهردار اهواز اضافه کرد: برای تکمیل این پروژه، شهروندان اهوازی انتظار زیادی را متحمل شدند اما در نهایت با همکاری شورای شهر و مجموعه های فنی و مهندسی استاان، تقاطع غیر همسطح شهید قربانی به بهره برداری رسید.

امینی در بخش دیگری از این گفت‌وگو تقاطع غیرهمسطح شهید کجباف اهواز را یکی دیگر از پروژه های شاخص این کلانشهر در حوزه عمرانی عنوان کرد و ادامه داد: این پروژه هم‌اکنون بیش از ۳۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی همچنین به احداث مسیر “ال ۴۰۰” تقاطع غیرهمسطح شهید کجباف میدان شهید بندر اشاره کرد و گفت: روند اجرایی این پروژه با پیشرفت مطلوبی همراه است که امیدواریم با تلاش پیمانکار و همچنین همکاری دیگر مجموعه های مدیریت شهری، شاهد بهره برداری آن در سال ۱۴۰۲ باشیم.

شهردار اهواز همچنین در خصوص کریدور پل ششم اهواز بیان کرد: این پروژه به عنوان یک مسیر استراتژیک، پدافندی و مشابه با دسترسی کمربندی طراحی شده است که بخشی از بار ترافیکی اهواز را به میزان قابل توجهی مدیریت خواهد کرد.

شهردار اهواز همچنین به احداث مسیر دوم باند حدفاصل میدان فولاد تا ورودی مسکن ۲۰۰ واحدی نفت اشاره کرد و گفت: با اجرای این پروژه، تردد شهروندان در مسیر پل ششم حدفاصل میدان فولاد تا جاده ماهشهر تا حد زیادی تسهیل خواهد شد.

امینی در خصوص عملیات اجرایی احداث خیابان شهید علاف حد فاصل پل دوم کریدور تا پارک شهروند بیان کرد: با بهره برداری از این پروژه مهم ترافیکی و عمرانی کلانشهر اهواز، مسیر خیابان شهید علاف تا پارک شهروند هم‌اکنون به زیر بار ترافیک رفته و به کاهش زمان سفرهای درون شهری این کلانشهر کمک کرده است.

وی همچنین به احداث باند دوم اصلی کوی مهدیس اهواز اشاره کرد و گفت: با اجرای این پروژه، مسیر دسترسی شهروندان به مناطق مسکونی این منطقه نیز به میزان قابل توجهی تسهیل می گردد.

شهردار اهواز بیان داشت: در ادامه خدمات رسانی های شاخص ویژه منطقه مهدیس، ساماندهی و بهسازی معابر این منطقه با جدیت در دستور کار شهرداری قرار دارد که زمینه رضایتمندی شهروندان را فراهم می کند.

امینی همچنین در خصوص وضعیت پروژه مسیر زیرگذر ۱۸ متری چهارم تا میدان امام رضا (ع) گفت: این پروژه تا حدود زیادی آماده افتتاح است اما به دلیل معارض، تکمیل آن با وقفه روبرو شده که این مشکل نیز به زودی برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسیر پل ولایت و امکان استفاده از دسترسی فرودگاه اهواز نیز در ساماندهی بار ترافیکی اهواز نقش چشمگیری خواهد داشت افزود: این پروژه نیز هم‌اکنون بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

شهردار اهواز ادامه داد: پل کیان آباد (پل شهدای دغاغله) نیز در دست بهسازی و تعریض قرار دارد که عملیات اجرایی آن اخیرا شروع شده و باتوجه به اهمیت این پروژه، شهرداری اهواز تلاش خواهد کرد که فرآیند بهره برداری آن در کوتاه ترین زمان ممکن محقق گردد.

به گفته امینی، برابر با مطالعات ترافیکی این پروژه، مسیر دسترسی حمل و نقل شهری اهواز از تقاطع چمران به سمت میدان جمهوری جایگزین خواهد شد.

شهردار اهواز خاطرنشان کرد: تعمیر و نگهداری پل لشکر، پل راهنمایی، پل پیچ استادیوم، پل جزیره نیز شروع و بر اساس جدول زمان بندی در حال انجام هستند.

این مقام مسئول در کلانشهر اهواز همچنین به تهیه و اجرای نرده گذاری سنگی در ساحل شرقی اشاره کرد و گفت: این عملیات عمرانی در محدوده خدماتی مناطق یک، ۲، سه و هفت در حال انجام است که علاوه بر زیباسازی محدوده ساحلی به ایمنی هرچه بیشتر شهروندان نیز کمک می کند.

درباره عادل سعیدی پور

فوق لیسانس مهندسی صنایع،عضو خانه مطبوعات ، خبرنگار رسانه ها،مدرس دانشگاه، فعال اجتماعی و ورزشی

پیشنهاد ما به شما

پویش بزرگ آسفالت اهواز؛ عملیات روکش آسفالت زیر گذر خلیج فارس

پویش بزرگ آسفالت اهواز؛ عملیات روکش آسفالت زیر گذر خلیج فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *