آخرین خبرها

تیم کی‌روش اندازه دو جام‌جهانی گل خورد

اولین بازی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ یک شکست سنگین به همراه داشت؛ این تیم با نتیجه شش بر دو مغلوب انگلیس شد تا بدترین نتیجه تاریخ خود را تجربه کند. این باخت حتی سنگین‌تر از دو باخت ایران در اولین حضورش در جام جهانی (۱۹۷۸) بود. برای رقم خوردن این نتیجه، ایران به اندازه مجموع دو دوره قبلی جام جهانی، گل خورد!

این تیم با هدایت کارلوس کی‌روش در جام جهانی ۲۰۱۴ در مجموع سه دیدار چهار گل دریافت کرد (یک گل از آرژانتین و سه گل از بوسنی) و در جام جهانی ۲۰۱۸ تنها دو بار دروازه خود را باز شده دید (یک گل از اسپانیا و یک گل از پرتغال). با این عملکرد خوب در زمینه دفاعی، ایران امیدوار به یک شروع خوب در قطر بود اما سومین جام جهانی با کی‌روش متفاوت‌ترین شروع ممکن را به همراه داشت.

ایران طی دو دوره قبلی، در بازی اول کلین شیت کرده بود؛ ۰-۰ مقابل نیجریه در جام جهانی ۲۰۱۴ و ۱-۰ مقابل مراکش در جام جهانی ۲۰۱۸

تیمی که به طور میانگین در دو دوره قبلی، یک گل به ازای هر بازی دریافت کرده بود، اینک با تفاضل گل منفی چهار در قعر جدول گروه دوم حضور دارد و عنوان بدترین خط دفاعی جام را هم یدک می کشد. در صورتی که تیم دیگری شکست سنگین مشابهی را متحمل نشود، امکان حفظ این عنوان تا پایان دور گروهی زیاد است.

ضعیف‌ترین عملکرد ایران در دور گروهی به جام جهانی ۱۹۷۸ بر می گردد. این تیم در بازی نخست با نتیجه چهار بر یک مغلوب پرو شد و پس از تساوی یک بر یک مقابل اسکاتلند، سه بر صفر از هلند شکست خورد تا با ۸ گل خورده به کار خود پایان دهد. اگر شاگردان کی‌روش می‌خواهند ضعیف‌ترین عملکرد دفاعی تاریخ را ثبت نکنند، باید در دو بازی باقی‌مانده دور گروهی مقابل ولز و امریکا حداکثر دو گل دریافت کنند.

درباره‌ی عادل سعیدی پور

فوق لیسانس مهندسی صنایع،عضو خانه مطبوعات ، خبرنگار رسانه ها،مدرس دانشگاه، فعال اجتماعی و ورزشی

همچنین ببینید

پیام شهروندی شهرداری اهوازز رونمایی از اپلیکشن جمع آوری زباله

نرم افزار و‌اپلکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.