آخرین خبرها

افزایش ۸۴۸ میلیون مترمکعبی حجم ورود آب به سدهای استان خوزستان/نقش موثر سدهای دز و مارون در تسکین سیلاب

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستانف “علی شهبازی” با اشاره به بارش روزهای اخیر در استان خوزستان و مناطق بالادست، گفت:پس از بارش های روزهای اخیر،۸۴۸ میلیون مترمکعب آب به مخازن سدهای استان وارد شد که از این میزان ۷۶۰ میلیون مترمکعب آنذخیره گردید.

وی افزود:در حال حاضر تنها ۱۱ درصد حجم مفید مخازن سدهای خوزستان تکمیل شده است و حجم مفید قابل استفاده مخازن یکهزار و ۴۵۲ میلیون مترمکعب می باشد.
شهبازی عنوان کرد: میزان آورد به مخازن استان از ابتدای سال آبی تا کنون دو هزار و ۹۰۶ میلیون متر مکعب بوده که در مقایسه با سال گذشته و متوسط دوره آماری بترتیب بیش از ۳۶ و ۳۵ درصد کاهش نشان می دهد. همچنین بیشترین کاهش آورد نسبت به متوسط بلندمدت در حوضه های کرخه و دز به میزان ۳۸ درصد بوده است.
معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان به نقش سدها در تسکین سیلاب ها  و جلوگیری از بروز خسارت به مناطق پایین دست نیز اشاره کرد و گفت: سیلاب هایی با پیک روزانه یکهزار و ۱۶۲ متر مکعب در ثانیه در سد دز و سیلاب با پیک روزانه ۷۴۵ متر مکعب در ثانیه در سد مارون تسکین یافته و مانع از بروز خسارت به پایین دست شد.

درباره‌ی عادل سعیدی پور

فوق لیسانس مهندسی صنایع،عضو خانه مطبوعات ، خبرنگار رسانه ها،مدرس دانشگاه، فعال اجتماعی و ورزشی

همچنین ببینید

پایان موفقیت آمیز بهره برداری آزمایشی ۳۰ روزه واحد ۲۵۰ مگاواتی بهینه سازی شده نیروگاه شهید عباسپور

پایان موفقیت آمیز بهره برداری آزمایشی ۳۰ روزه واحد ۲۵۰ مگاواتی بهینه سازی شده نیروگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.