آخرین خبرها

به دنبال جهانی کردن برند فولاد اکسین هستیم/ ۱۲۰۰ موقعیت شغلی در طرح‌های جدید شرکت ایجاد می‌شود

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با اشاره به برندسازی در سطح جهان، گفت: برای جهانی سازی برند فولاد اکسین خوزستان و ارزآوری برای کشور اقدام به صادرات محصولات می‌کنیم. طبق برنامه باید در سال جاری ۱۰ تا ۱۲ درصد محصولات صادر می‌شد که تا کنون طبق برنامه ریزی پیش رفته‌ایم.

 

امین آسیابان مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: ۷۰۰ الی ۷۳۰ هزار تن محصول متنوع برای صنایع مختلف تاکنون در سال جاری تولید کرده‌ایم.

وی افزود: فولاد اکسین خوزستان به عنوان تنها تولید کننده ورق‌های عریض فولادی و عملیات حرارتی شده در ایران و خاورمیانه است رسالت اصلی در راستای رفع نیاز صنعت نفت و گاز است و کاربرد عمده محصولات در این حوزه است.

آسیابان عنوان کرد: با وجود این صنعت مهم که محصولی ویژه و استراتژیک تولید می‌کند می‌توانیم به یک سطحی از خودکفایی برسیم که اگر مواد اولیه مورد نیاز این گونه محصولات با کیفیت مورد نظر و بر اساس استانداردهای جهانی و آنچه که نیاز هست، به دست ما برسد درصد بالایی از اینگونه صنایع را تولید کنیم.

وی با اشاره به پروژه خط لوله انتقال نفت خام صادراتی از گوره به جاسک، گفت: فولاد اکسین یکی از حلقه‌های زنجیره تولید این محصول بود که کاملا از ابتدای مواد اولیه تا اراه اندازی پروژه، کار خود را به نحوی انجام داد که در مقایسه با نمونه‌های مشابه جهانی کیفیتی به مراتب بالاتر برخوردار بود.

وی با بیان اینکه طراحی فرآیندها به دست متخصصان داخلی خود شرکت صورت گرفته، عنوان کرد: ورق‌های فولادی برای خطوط لوله صنعت نفت و گاز، پایانه‌های نفتی، مخازن ذخیره نفت، گاز، راکتورهای پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها، صنعت کشتی‌سازی و صنعت ساختمان که شامل سازه‌های پل و اسکله‌ها است.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین افزود: بیش از سه هزار گونه فولادی وجود دارد که درصورت تامین مواد اولیه، توان تولید آنها در فولاد اکسین وجود دارد

وی با اشاره به محصولات شرکت به کشورهای منطقه و جهان، بیان کرد: برای جهانی سازی برند فولاد اکسین خوزستان و ارزآوری برای کشور اقدام به صادرات محصولات می‌کنیم؛ طبق برنامه باید در سالی جاری ۱۰ تا ۱۲ درصد از محصولات صادر می‌شد که تاکنون طبق برنامه‌ریزی پیش رفته‌ایم.

آسیابان با بیان اینکه تولید شرکت از ۱۵ تیرماه تا پایان مردادماه سال جاری متوقف شد، افزود: این توقف به دلیل محدودیت سراسری مصرف برق بود و موجب شد به لحاظ مقداری تولید از برنامه سالانه عقب بیفتیم اما سود حاصله تاکنون کاملا مطابق برنامه است.

وی گفت: در سال جاری سیاستی برای فروش محصول اتخاذ شد تا با توسعه سبد محصولات، صادرات و نگاه ویژه به پروژه‌های صنعتی کشور ، سود مورد انتظار شرکت محقق شود.

تولید محصولات جدید در سال جاری 

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین افزود: در سال جاری تولید سه یا چهار محصول جدید را در دستورکار قرار دادیم. فرایندهای ثبت محصولات جدید پیگیری شده است و محصول ورق‌های API خطوط لوله درحال طراحی و آزمایش‌های اولیه است و امیدواریم به تولید انبوه برسد.

آسیابان با بیان اینکه تکمیل زنجیره تامین و تولید شرکت در دستور کار است، عنوان کرد: برداشت ما این است باتوجه به شواهد موجود در سالهای آینده ممکن است برای تامین مواد اولیه با چالش مواجه شویم. البته برا این چالش، راهکارهایی داریم که از همه آنها بهتر این است که طرح توسعه شرکت فولاد اکسین را سریعتر اجرا کنیم.

وی گفت: فضا و مجوزهای لازم برای دو واحد جدید اخذ شده و انتظار داریم با تصمیم سهامداران هرچه زودتر کلنگ زنی شود؛ اشتغالزایی یکی از دغدغه‌های مردم خوزستان به ویژه شهرستان کارون است که در صورت توسعه شرکت یکهزار و ۲۰۰ نفر در این طرح‌ها به طور مستقیم مشغول می‌شوند.

وی به نقش رسانه‌ها در برقراری آرامش و هم‌افزایی آحاد جامعه اشاره کرد و افزود: رونق اقتصادی و در پی آن امنیت اجتماعی هدف مشترک همه دغدغه‌مندان از جمله رسانه‌ها است و باید درکنار یکدیگر برای پیشرفت جامعه قدم برداریم.

تشکیل کمیته بررسی مسوولیت‌های اجتماعی 

آسیابان در پاسخ به پرسشی درباره مسوولیت‌های اجتماعی شرکت فولاد اکسین، عنوان کرد: کمیته‌ای برای بررسی طرح‌های مسوولیت‌های اجتماعی راه‌اندازی کرده‌ایم؛ با توجه به بودجه‌ای که سهامدار به ما اجازه داده در این خصوص اولویت بندی می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین گفت: از جمله اقدامات انجام شده باید به امدادرسانی به زلزله‌زدگان اندیکا و مشارکت در راه‌اندازی مرکز واکسیناسیون اشاره کرد؛ همچنین با مشارکت کمیته امداد ۲۰ دستگاه کولرگازی به نیازمندان اهدا شد.

درباره‌ی عادل سعیدی پور

فوق لیسانس مهندسی صنایع،عضو خانه مطبوعات ، خبرنگار رسانه ها،مدرس دانشگاه، فعال اجتماعی و ورزشی

همچنین ببینید

با اعتبار ۳۴٠ میلیارد ریال انجام شد؛ احداث و تکمیل جاده VH۱ شرکت فولاد اکسین خوزستان/کلیه مسیرهای کارخانه آسفالت شد

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان، با احداث پروژه جاده VH۱(ضلع شرقی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *