آخرین خبرها

رییس ستاد راهبری شرکت‌ها و موسسات غیرحاکمیتی وزارت صمت: پایداری برق صنایع از طریق احداث نیروگاه تامین می‌شود

علی نبوی رییس ستاد راهبری شرکت‌ها و موسسات غیرحاکمیتی وزارت صمت با حضور در غرفه شرکت فولاد خوزستان در نمایشگاه ایران‌ متافو از ایجاد ظرفیت ۱۰ هزار مگاوات برق نیروگاهی خبر داد.
به گزارش خبرنگار روابط‌ عمومی، در چهارمین روز نمایشگاه بین‌المللی ایران متافو که از ۱۴ آذرماه ۱۴۰۰ در نمایشگاه بین‌المللی تهران برپا شده است، علی نبوی دستیار ویژه و رییس ستاد راهبری شرکت‌ها و موسسات غیرحاکمیتی تحت پوشش وزارت صمت با حضور در غرفه فولاد خوزستان از ایجاد ظرفیت ۱۰ هزار مگاوات برق از طریق احداث نیروگاه خبر داد.
نبوی در ادامه گفت: محدودیت‌های برق بهار و تابستان باعث شد، بخشی از تولید برنامه‌ریزی زنجیره فولاد از دست برود. با توجه به راهبردی بودن محصولات فولادی، تامین پایدار انرژی به ویژه برق برای این صنعت یک ضرورت به شمار می‌آید. از این رو با مشارکت فولادسازان و وزارت نیرو، ایجاد ظرفیت ۱۰ هزار مگاوات برق از طریق احداث نیروگاه در دستور کار وزارت صمت قرار گرفت.
وی با اشاره به چالش مواد اولیه و محدودیت‌های انرژی در صنعت فولاد، ‌اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های صنعت فولاد به ویژه در میان تولیدکنندگان فولاد، کمبود مواد اولیه معدنی است. در این زمینه با تولیدکنندگان مواد اولیه‌ شامل: سنگ آهن، کنسانتره و مواد افزودنی دیگر، در مورد تعامل با تولیدکنندگان فولاد گفت و گوهایی سازنده‌ای داشتیم.
گزارش خبرنگار ما حاکی است، هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران متافو از ۱۴ آذرماه ۱۴۰۰ با حضور شرکت‌های فولادی، معدنی و فعالان حوزه صنعت به مدت پنج روز با هدف معرفی توانمندی‌ها و محصولات، برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان، شناخت رقبا، ارتباط با تامین‌کنندگان مواد خام، به‌روز رسانی دانش تخصصی و فرصت جذب سرمایه‌گذار برپا است.
گفتنی‌ است، غرفه شرکت فولاد خوزستان در سالن ۳۸B پذیرای عموم بازدیدکنندگان‌ است.

درباره‌ی عادل سعیدی پور

فوق لیسانس مهندسی صنایع،عضو خانه مطبوعات ، خبرنگار رسانه ها،مدرس دانشگاه، فعال اجتماعی و ورزشی

همچنین ببینید

تجدید بیعت فولاد مردان با رهبر انقلاب

تجدید بیعت فولادمردان خوزستانی با مقام‌ معظم رهبری در هفته بسیج کارگری روز گذشته ۹ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.