آخرین خبرها

کارگروه مشورتی مدیریت بهم پیوسته منابع آب خوزستان برگزار شد

چهل و هشتمین جلسه کارگروه مشورتی مدیریت بهم پیوسته منابع آب با دستور کار مدیریت تنش خشکسالی و بررسی آبگیری سد چم شیر در سالن جلسات سازمان آب و برق خوزستان برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری سازمان آب و برق خوزستان؛ علی شهبازی گفت: در این جلسه پس از ارائه گزارشی از وضعیت منابع و مصارف استان در سال آبی جدید، شرایط ویژه استان از نظر شدت و وسعت خشکسالی حوضه های آبریز، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی افزود: لزوم بازنگری در الگوی کشت استان و انطباق هرچه بیشتر تقویم کشت و قابلیت تنظیمی سدهای مخزنی استان، تاخیر در کشت های پاییزه سال آبی جاری، راهکارهای مدیریت کیفی رودخانه کارون و تامین نیازهای زیست محیطی استان از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

معاونت مطالعات جامع منابع آب خوزستان بیان کرد: کارگروه مشورتی مدیریت بهم پیوسته منابع آب با هدف بکارگیری حداکثری از خرد جمعی و نخبگان استانی، با حضور متخصصین منابع آب شامل اساتید دانشگاه، کارشناسان منابع آب از شرکت های مهندسی مشاور و خبرگان صنعت آب خوزستان از سال ۱۳۹۸ تشکیل گردید.

علی شهبازی عنوان کرد: با بیان اینکه جلسات این کارگروه طبق یک دستورالعمل و برنامه زمانبندی مشخص، در خصوص موضوعات مهم مرتبط با آب شامل: برنامه ریزی مخازن سدها، مدیریت سیلاب و خشکسالی و سایر موضوعات تخصصی تشکیل می گردد و نقطه نظرات اعضا به صورت گزارشات فنی به مراجع استانی جهت بهره برداری در تصمیم گیری ارسال می گردد.

در ادامه جلسه، برنامه ریزی اولیه جهت تشکیل پنل تخصصی با موضوع آبگیری سد چمشیر در بالادست رودخانه زهره صورت پذیرفت.

درباره‌ی عادل سعیدی پور

فوق لیسانس مهندسی صنایع،عضو خانه مطبوعات ، خبرنگار رسانه ها،مدرس دانشگاه، فعال اجتماعی و ورزشی

همچنین ببینید

شرکت تعمیرات نیروگاه های برق آبی خوزستان به جمع شرکت های دانش بنیان کشور پیوست

مدیرعامل شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاه‌های برق آبی خوزستان از پیوستن این شرکت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *