خبر فوری

صفر تا صد چگونگی آموزش آنلاین زبان انگلیسی

استفاده از اینترنت، کاربران را قادر می سازد تا به سرعت و به آسانی، نتایجی معتبر از منابع موضوع تحقیق به زبان‌های گوناگون استخراج کنند.یافتن منابع مورد نیاز درکم‌ترین زمان، مزیتی عمده برای کاربران به ‌حساب می‌آید. باتوجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی، یکی از بهترین روش های استفاده از اینترنت، بهره گیری از آن برای آموزش آنلاین است.

قدم اول تصمیم گیری درباره ی این موضوع است که قصد آموزش چه زبانی را دارید؟ و چرا؟

از نظر شرایط مسافرت بسیاری از افراد آموزش زبان انگلیسی را مفید می دانند؛ زیرا زبان انگلیسی، در۷۰ کشور صحبت می شود که شامل بیش از ۱.۵ میلیارد نفر در دنیا است که در حال صحبت کردن با این زبان هستند. به همین دلیل ما بسته های آموزشی مکالمه زبان انگلیسی در سفر مجموعه ی فرادرس را پیشنهاد می دهیم، زیرا این مجموعه با داشتن ۳ ساعت آموزش با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت آموزشی متقاضیان آموزش زبان انگلیسی را قادر می سازد تا در کمترین زمان ممکن، به سطح مهارتی خوبی دست یابند.

قدم دوم: آگاهی از مزایای آموزش آنلاین زبان انگلیسی است.

بسیاری از افراد قبل از این که خواندن زبان انگلیسی را شروع کنند، تسلیم می شوند. بدون این که متوجه شوند زبان انگلیسی می تواند چه فوایدی برای آن ها داشته باشد.در واقع این روزها همه به مطالعه زبان انگلیسی نیاز دارند. شاید این گونه به نظر نرسد اما فرصت استخدام افراد دو زبانه بیشتر از افراد یک زبانه است زیرا این افراد توانایی بهتری در برقراری ارتباط با انسان های سراسر دنیا دارند و همچنین بهتر از دیگران به تکنولوژی مسلط هستند که این موضوع باعث افزایش فرصت های شغلی آن ها می شود. از مزایای دیگر آموزش آنلاین زبان انگلیسی این است که افراد دو زبانه به طور مداوم در آزمون های استاندارد نمره های بهتری را کسب می کنند. علت آن هم توانایی بهتر آن ها در خواندن و درک مطلب و لغات است. افرادی که حداقل ۴ سال به مطالعه یک زبان خارجی پرداخته باشند، اطلاعات مربوط به زبانشان چند برابر بیشتر از دیگران است و آزمون ها را بهتر پشت سر می گذارند، که این خود باعث ایجاد امنیت شغلی می گردد و قطعا جای تعجب نیست که بدانید چند زبانه بودن، در میزان حقوق افراد در بسیاری از کشورها و کمپانی ها موثر است که البته این میزان افزایش حقوق در کشورهای مختلف متفاوت خواهد بود.

نتایج مطالعات اخیر نشان می دهد که دو زبانه بودن به طرز وسیعی با افزایش وسعت دانش واژگانی و مهارت خواندن ارتباط دارد زیرا ناخوداگاه سطح دایره ی واژگان را ارتقا می دهد و در مطالعاتی که در سال ۲۰۱۱ انجام شد، مشخص شد دانش آموزانی که در زبان انگلیسی مهارت دارند، معمولاً احتمال بیشتری برای قبول شدن در دانشگاه دارند و می توانند به تست های مربوط به زبان خارجی پاسخ بهتری بدهند و این خود شانس قبولی را در رشته هایی که رقابت بالایی برای پذیرش دارند، افزایش می دهد.

قدم سوم: چگونه زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

با توجه به گرانی اپلیکیش های آموزشی زبان انگلیسی و این موضع که ممکن است بعضی از اپلیکیشن‌ها باعث ایجاد سردرگمی و ناسازگاری شوند و همچنین آموزش از طریق فیلم و ترانه نیز سختی های خاص خود را دارد و ممکن است فرد مبتدی را دچار سردرگمی کند؛ لذا بهترین راه استفاده از متخصصان آموزش زبان استدر این شیوه بهترین روش یادگیری زبان با توجه به سطح معلومات زبان آموز پیشنهاد می گردد. در آموزش آنلاین زبان انگلیسی شما به صورت برنامه ریزی شده به یادگیری زبان خواهید پرداخت و حتی می‌توانید مشخص کنید که می خواهید چه قسمتی از زبان را یاد بگیرید، گرامر، لغت یا نوشتار. تاثیرگذاری این شیوه در شناخت معلم از استعدادهای زبان آموز می باشد.

 قدم چهارم: برای تاثیرگذاری آموزش زبان به چند نکته دقت کنید؛

۱- همیشه با معلم آنلاین خود ارتباط برقرار کنید.
۲- از یادگیری در اوغات فراغت خود غافل نشوید.
۳- سعی کنید زبان مورد نظر خود را هر روز تمرین کنید.

حال قصد داریم انواع مختلف آزمون های زبان انگلیسی خارجی و داخلی را معرفی کنیم.

TOEFL

حدود ۷۰ درصد از متقاضیان شرکت در آزمون تافل، خواهان ادامه ی تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان هستند. این آزمون به
صورت اینترنتی برگذار می شود، که این نکته خود نشان دهندۀ اهمیت آموزش آنلاین زبان انگلیسی و تقویت مهارت های شنیداری
دارد. نمره کامل در آزمون تافل ۱۲۰ امتیاز است. “” تشریح آزمون تافل و تکنیک های پاسخگویی “”

IELTS

آزمون زبان انگلیسی آیلتس یکی از رایج ترین آزمون های زبان انگلیسی محسوب می شود. این آزمون در بریتانیا و در کانادا معتبرترین
آزمون زبان انگلیسی در نظر گرفته می شود. تفاوت آزمون آیلتس با تافل در این است که بخش مکالمه به صورت حضوری و چهره به چهره انجام می شود. سئوالات آزمون آیلتس نسبت به تافل متنوع تر هستند و شامل سئوالات چهار گزینه ای، نامگذاری نمودار، تطبیق دادن، پاسخ کوتاه و تکمیل جمله می شوند. “” آموزش آزمون آیلتس به زبان فارسی و انگلیسی “”

CAE

این آزمون توسط دانشگاه کمبریج برگزار می شود، به اندازه تافل و آیلتس رایج نیست و مدرک آزمون CAE معادل نمره ۷-۸ آیلتس در
نظر گرفته می شود.

CPE

بالاترین، معتبرترین و پیشرفته ترین مدرکی که دانشگاه کمبریج برای زبان آموزان برگزار می کند، این امتحان است. از این امتحان نیز
اغلب برای گرفتن پذیرش دانشگاه های انگلستان استفاده می شود. این تست معادل نمره ۸.۵-۹ در آیلتس و نمره ۱۲۰ آزمون تافل برگزار می شود.

TOEIC

یک تست انگلیسی برای سنجش مهارت برقراری ارتباط به زبان انگلیسی است و معمولاً برای مقاصد کاری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.نمره ی این آزمون به مدت ۱سال معتبر است و بیشتر برای آزمون های استخدامی در آسیا کاربرد دارد.

OPIC و OPI

هر دو تست برای سنجش مهارت تسلط به انگلیسی هستند. آنها اغلب در تجارت یا حتی برای معلمان انگلیسی مورد استفاده قرار می گیرند
تا سطح انگلیسی صحبت شده خود را ثابت کنند. OPIC بسیار ارزان تر از OPI است زیرا شرکت در آن نیازی به مراجعه به مرکز آزمون
ندارد و آنلاین برگزار می گردد و مهارت های شنیداری زبان انگلیسی در این آزمون حائز اهمیت می باشد

آزمون زبان انگلیسی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری(MSRT)

صاحب امتیاز و مجری برگزاری این آزمون وزارت علوم بوده و از آنجایی که همه موسسات آموزش عالی زیر مجموعه ی این وزارتخانه،
دانشگاه های علوم پزشکی و نیز دانشگاه آزاد مدرک آن را قبول دارند، می توان گفت که معتبرترین آزمون ملی زبان انگلیسی است.

آزمون زبان وزارت بهداشت (MHLE)

نهاد برگزار کننده و صاحب امتیاز این آزمون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. از آنجایی که محتوای این آزمون تقریبا در
همهی مهارت ها از متون تخصصی علوم پزشکی است، دانشجویان رشته های علوم پزشکی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های داخلی را دارند، مخاطبان آن هستند.

آزمون زبان دانشگاه آزاد (EPT)

داوطلبان مقطع دکتری در هر دو گروه پزشکی و غیر پزشکی دانشگاه آزاد مخاطبان این آزمون هستند. مهارت های Reading و Grammar محتوای اصلی بوده و مهارت Listening در این آزمون سنجیده نمی شود؛ از این رو می توان گفت که EPT از سایر آزمون های زبان داخلی آسان تر است.

UTEPT

این آزمون، شش بار در سال برگزار می شود و مجری و صاحب امتیاز آن دانشگاه تهران است و مدرک این آزمون در خود دانشگاه تهران و برخی از دانشگاه های وابسته به وزارت علوم اعتبار دارد.

TOLIMO

این آزمون، آزمونی است استاندارد که طراح و مجری آن سازمان سنجش و آموزش کشور بوده و به منظور تعیین سطح مهارت ها و دانش زبانی داوطلبان برگزار می شود.

پیشنهاد ویژه:

با توجه به نکات ذکر شده از مزیت های آموزش آنلابن زبان انگلیسی، پیشنهاد می گردد تا از مجموعه ی فرادرس برای آموزش
آنلاین زبان انگلیسی
 استفاده شود. مجموعه ی فرادرس نه تنها ارئه دهندۀ بهترین بسته های آموزشی آنلاین زبان انگلیسی، بلکه
ارائه دهنده ی بهترین بسته های آموزش زبان آلمانی از سطوح مقدماتی تا پیشرفته و آموزش آنلاین زبان فارسی را نیز با بالاترین
کیفیفت آموزشی با کادری از اساتید مجرب آموزش آنلاین در مجموعه های خود دارد.

مجموعه فرادرس در سال ،۵۳۹۷عنوان ارئه دهنده ی بهترین پروژه های آنلاین آموزشی ایران را کسب کرد و امروز دانشجویان از سراسر دنیا برای ارتقای سطح علمی خود از این مجموعه آموزشی استفاده می کنند.

درباره پایگاه خبری پی نوشت

فوق لیسانس مهندسی صنایع،عضو خانه مطبوعات ، خبرنگار رسانه ها،مدرس دانشگاه، فعال اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *