خبر فوری

شهر ایمن و زندگی آرام در سایه مشارکت شهروندی

به گزارش پایگاه خبری تپی نوشت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اهواز، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: ایمنی یک شهر قطعاً با همکاری همه شهروندان و احساس مسئولیت تمام دستگاه‌ها و سازمان‌های موجود در آن جامعه امکان پذیر است

ابراهیم قنبری اظهار کرد: شعار سازمان آتش‌نشانی شهر ایمن، زندگی آرام در سایه مشارکت شهروندی است، در این راستا طی دو سال گذشته برنامه‌ای مدون بر مبنای آموزش و پیشگیری آغاز کردیم تا از این طریق بتوانیم میزان حوادث و آسیب‌های ناشی از آن را کمتر کنیم.

وی افزود: ایمنی یک شهر قطعاً با همکاری همه شهروندان و احساس مسئولیت تمام دستگاه‌ها و سازمان‌های موجود در آن جامعه امکان پذیر است، در این راستا شهروند مطالبه‌گر باید به این نتیجه برسد که ایمنی را از خانه و محل کار خود شروع کند و آن را به جامعه گسترش دهد و از افراد پیرامون خود بخواهد با رعایت نکات ایمنی زمینه را برای شهری ایمن فراهم سازد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با بیان اینکه دانش آموزان و کارمندان دستگاه‌ها باید آموزش‌های لازم را در حوزه ایمنی دریافت کنند، ادامه داد: در یک سال گذشته بیش از ۴۰ هزار دانش‌آموز و ۱۰ هزار کارمند در سازمان‌های مختلف آموزش داده شده‌اند.

وی توضیح داد: برای دانش‌آموزان بروشورها و پوسترهایی بر اساس کتابچه‌های آموزش آتش‌نشانی تهیه و توزیع شده تا آنها نکات ایمنی را فراگیرند و در محل زندگی خود پیاده کنند؛ یکی از ویژه برنامه‌های آموزش شهروندی سازمان در مدارس به صورت آموزش حضوری و ارائه کتابچه‌های جذاب و آموزشی است، هدف ما در سال تحصیلی جاری این است که نزدیک به ۱۰۰ هزار دانش‌آموز را در مقاطع تحصیلی مختلف به صورت رایگان آموزش دهیم.

قنبری اضافه کرد: برای هر کدام از مدارس اهواز پوسترهای آموزش نکات ایمنی طراحی و به آموزش و پرورش تحویل داده شد، برای سایر شهروندان نیز با طراحی پوستر و ارائه در فضای مجاری نکات ایمنی لازم آموزش داده می‌شود.

وی تاکید کرد: استفاده از وسایل استاندارد و رعایت نکات ایمنی در نصب و استفاده از وسایل گرمایشی و گازی، مراجعه به افراد متخصص برای تعمیر وسایل از جمله نکاتی هستند که شهروندان با توجه به نزدیکی به فصل سرما باید رعایت کنند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: بازدیدهای لازم از اماکن پر خطر نیز انجام شده و به هتل‌ها، بیمارستان‌ها و اداراتی که موارد ناایمن دارند، اعلام شده تا نکات متذکر شده را برطرف و سطح آمادگی کارکنان خود در مواجه با حوادث را ارتقا دهند.

قنبری تاکید کرد: حادثه خبر نمی‌کند، پیشگیری از حادثه آسان، کم هزینه و راحت تر از درمان است لذا سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی این آمادگی را دارد تا بنا به مقتضیات و صلاحدید دستگاه‌های مختلف، آموزش‌های ایمنی را به صورت تئوری و عملی برای مجموعه متقاضی برگزار کند.

درباره پایگاه خبری پی نوشت

فوق لیسانس مهندسی صنایع،عضو خانه مطبوعات ، خبرنگار رسانه ها،مدرس دانشگاه، فعال اجتماعی و ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *